
Література з навчання та виховання дошкільнят
Крутій К., Маковецька Н.
Скарбничка ігор для розумних батьків і кмітливих дітлахів
Збірник об’єднує ігри і вправи, основною метою яких є розвиток пізнавальних здібностей дошкільників, формування в них уміння мислити самостійно, творчо, зосереджувати увагу, знаходити нестандартні рішення тощо.
Використання поданих у збірнику ігор допоможе педагогічним працівникам дошкільних навчальних закладів, батькам організувати веселі, цікаві заняття, під час яких малюк матиме нагоду крок за кроком рухатися від простих до більш складних завдань і задач.
Збірник розвивальних ігор складається з трьох розділів, а саме: добірка ігор для дітей молодшого, середнього та старшого дошкільного віку.
Кожний із вищезазначених розділів містить низку ігор, спрямованих на розвиток сенсорних, інтелектуальних здібностей, а також формування передумов творчих здібностей дошкільників.
Перше видання вийшло у 2000 році, друге – у 2004 році.
Посібник розраховано на педагогів дошкільних навчальних закладів, учителів початкових класів, батьків.





О.Буцень
"Солодкий дощ"
Про ставлення дітей до старших йдеться у таких оповіданнях, як "Маленькі помічниці", "Пустощі" (про те, як поступово змінилося хлопчика ставлення до старої сусідки, коли він з нею познайомився)
Віра Паронова
"Іспит милосердя"
В книгі зібрані оповідання морально--етичного спрямування. Значна частина творів присвячена саме стосункам з дорослими: це й оповідання "Іспит милосердя" ( про те, що старість - великий іспит: для старих - на терпіння, для іхніх близьких - на милосердя), "Не проходь мимо" ( про хлопчика, який, відчуваючи провину перед померлою бабусею, почав допомагати стареньким).Твори в збірці розповідають про нашу сучасність. не оминаючи існуючих проблем та "неприємних" картин сьогодення.Книга розрахована на сприйняття дітей переважно молодшого шкільного віку, але буде корисною і для читання й бесіди з дошкільниками.
В.Сухомлинський
"Вогнегривий коник"
Збірка творів відомого педагога, який присвятив проблемам виховання поваги до старших багато творів. Він розглядав цю тему з різних боків, подаючи не тільки позитивні приклади дітей до дорослих, але й негативні.
Те, що повага до старших - основа будь-якого нормального суспільства, добре розуміли наші предки. Саме тому у фольклорі різних країн зустрічаються казки із схожими назвами - "Стара мудрість" (українська народна казка), "Шануй батька і в старості" (болгорська народна казка), "Мудрий старий" (татарська народна казка), "Мудрий старий і дурний цар" (башкирська народна казка), "Старий батько" (білоруська народна казка).
Книги, що розповідають про повагу до старших
У дошкільному віці почуття поваги розвивається на емоційній основі любові й прихильності до дорослих, більш усвідомленим воно стає в старшому дошкільному віці.
Повага до старших повязана з проявом турботи, стриманості й готовності надати допомогу.
Художня література - це один зі способів показати дитині, як слід поводитися стосовно старших, а як не слід.